מדריך: כיצד נמצא כוח אדם איכותי בהייטק?

מאמר מערכת פורסם: 30.01.2014
מדריך: כיצד נמצא כוח אדם איכותי בהייטק?

שוק ההייטק, במיוחד בימים אלו, מלא ומוצף בעובדים רבים. היום, עבור האמהות, מקצועות ההייטק החליפו את הדרישה ל"רופא או עורך דין", ורבים מאוד מהסטודנטים בארץ בוחרים ללמוד מדעי המחשב, פיזיקה, הנדסה וחשמל, מתוך רצון להיכנס לעולם ההייטק המפותח מאוד במדינת ישראל. גם הם יודעים, שכניסה לעולם ההייטק, גם בתפקידים זוטרים יחסית, יכולה להבטיח להם שקט כלכלי בצמוד לתנאים נוחים מאוד, ולמשך זמן.

בעקבות כך, כמות בתי העסק היוזמים פרסום מודעות דרושים בהייטק קטנה יחסית למספר העובדים המחפשים את המודעות הללו ברחבי האינטרנט. אז כיצד אתה, בתור בעל עסק, תוכל למצוא את המתכנת הנכון, המהנדס המקצועי ביותר, שייקח את הרעיונות והתוכניות השיווקיות ויהפוך אותן למציאות ולכסף רב?

במאמר זה, ניתן לכם מספר טיפים מועילים כיצד אתם, כבעלי עסק, תוכלו למצוא את העובדים האיכותיים ביותר בהייטק.

אין חכם כבעל ניסיון- שאלו את המועמד שלכם מה הניסיון שלו בעבודה הזו, ותנו לו נקודות זכות אם הניסיון שלו רב, גם אם הדבר מפצה על חוסר בתעודות אקדמאיות כאלו או אחרות. לעתים רבות, דווקא המתכנת ששיחק בשפת התכנות C  עוד כשהיה בן 13 במחשב של אבא שלו, יהיה יותר מקצועי, מבין בשפה, ויודע לפתור בה בעיות במקרה של תקלה מאשר אדם שסיים תואר אקדמאי במדעי המחשב עם התמחות בC++. אנשים שחיים את המערכת, על אחת כמה וכמה את תקלותיה ובעיותיה, ידעו לפתור לכם בעיות במערכת ולהתמצא בה יותר טוב בעת בעיה. תנו להם צ'אנס!

איפה למדת?- ובכל זאת, גם לתעודות אקדמאיות יש לא מעט משקל וחשיבות כשזה מגיע לאיש מקצוע בהייטק. תעודה ממוסד אקדמאי מכובד, במקצוע בו אתם מחפשים עובד חדש, יכולה להיות "תו איכות" בקשר לידע שלו בשפת התכנות או הנדסה. בדקו את נושא זה, שאלו אותו על התואר ועל רמת ההעמקה והבנה שאותה רכש במהלך התואר האקדמי, ודבר זה יעזור לכם לבחור את האדם הנכון לכם עבור הפרויקטים הקרובים.

פרסום מודעות דרושים בהייטק בצורה נכונה- מודעת דרושים יכולה להיות הדרך הטובה ביותר שלכם למצוא את האדם הנכון לעבודה, ובאותה מידה היא אף יכולה להפנות אליכם אנשים לא מתאימים ולבזבז את זמנכם וזמנם. דעו איך לפרסם את מודעת הדרושים שלכם בצורה נכונה וטובה. פרטו במודעה עד כמה שאתם יכולים את דרישות התפקיד, תנאי העבודה, מקום העבודה והשכר, כך הפונים אליכם ידעו בדיוק "למה הם נכנסים" ויחסכו עבורכם זמן יקר של ראיונות עבודה ושאלות שלא יובילו לכלום. פרטו עד כמה שאתם יכולים, וכך כוח האדם האיכותי והנכון לכם ימצא את דרכו אליכם.

המאמר באדיבות Special Job– גיוס עובדים להייטק