עקרונות חשובים בשיפוץ משרד חדש

מאמר מערכת פורסם: 09.01.2014
עקרונות חשובים בשיפוץ משרד חדש

אחד הדברים החשובים ביותר בכל מה שקשור להצלחה העסקית של משרד, ולא משנה אם זה משרד של פירמת עורכי דין גדולה או משרד קטן של רואה חשבון עצמאי, הוא העיצוב שלו. העיצוב משפיע מצד אחד על הנוחות של העובדים במשרד ועל כל הצד הפרקטי של ניהול המשרד ומצד שני לרושם שנוצר בעיניהם של הלקוחות שמגיעים למשרד, של הלקוחות הפוטנציאליים וכמובן גם של השותפים הפוטנציאליים, נותני השירות, הספקים ואפילו לרושם שנוצר בעיניהם של העובדים במשרד עצמם. אי לכך, רגע לפני שאתם נכנסים למשרד החדש ומתחילים להעביר אליו את הציוד, להתמקם בו בנוחות ולקבל לקוחות, קחו כמה דקות וקראו את המאמר הבא שעוסק בשלושה עקרונות חשובים שיש להקפיד עליהם בכל הקשור לתחום של שיפוץ משרד חדש.

להתאים את החזון למציאות

גם אם אתם רוצים לעצב את המשרד החדש באופן היוקרתי ביותר, להתקין בו גופי תאורה נסתרים, לעשות שימוש בשילובים של חומרי גלם איכותיים ולהקפיד לעבוד רק מול מעצבי הפנים המוכרים והידועים ביותר בתחום עיצוב המשרדים, חשוב מאוד להקפיד לעמוד במסגרת תקציבית קבועה מראש. תחום השיפוצים הוא תחום שלעוסקים בו יש נטייה אנושית טבעית להיסחף ולהגזים ולראיה ישנן אינספור דוגמאות בהן גם שיפוץ שהתחיל בקטן, הסתיים בהוצאות גדולות ועיכב את פתיחת המשרד בשבועות ואף בחודשים רבים. אי לכך, מומלץ מאוד לקבוע את מסגרת הזמנים תוך הקפדה על קביעת מסגרת צרה יותר מזו שאתם מאמינים שתוכלו לעמוד בה כיוון שכפי שציינו, רוב השיפוצים מתארכים מעבר לצפוי. בנוסף לכך חשוב להקציב לעבודות סכום מסוים של כסף ולקחת בחשבון שההוצאות הצפויות יכולות לעלות בעד שלושים אחוז במקרים רבים.

סוף שיפוץ בכוונה תחילה

נקודה חשובה ביותר שלעתים קרובות זוכה להתעלמות גורפת שלא בצדק בכל מה שקשור לשיפוץ משרד חדש היא ההתאמה בין העיצוב לבין האופי של המשרד. ההמלצה היא להתאים בין האופי העיצובי לאופי של המשרד. כך למשל במידה ואתם מעוניינים לפנות לקהל אקסקלוסיבי באופן מיוחד, מומלץ כמובן לעשות שימוש בחומרי גלם איכותיים כגון פרקטים משובחים, לבצע חיפוי עץ למדרגות ולכוון גבוה באופן כללי, אך במידה ומדובר במשרד שפונה לקהל עממי יותר רוב הסיכויים שעיצוב יוקרתי לא יקלע למטרה. באופן דומה במידה ומדובר על משרד שמספק שירותי עיצוב, אנימציה או הפקת תכנים אינטרנטיים יצירתיים, ניתן להעיד על השירות על ידי בחירה של דלתות פנים מעוצבות ושילוב של אלמנטים יצירתיים בחלל. ככל שההתאמה בין קהל היעד ומטרות המשרד לבין סגנון העיצוב הסופי תהיה טובה יותר, כך תהיו יותר שבעי רצון עם גמר השיפוצים. בעת עיצוב המשרד יש לדאוג למקומות אחסון . ישנם במשרדים אינספור קלסרים מסמכים, וחומרי עבודה. בשיפוץ המשרד החדש שלכם נצלו כל נישה באופן חכם. הקמת קירות גבס ושימוש במוצרי גבס יהפכו אותם לנישת גבס עם גומחות לאחסון ומדפים אלטרנטיביים.

עובד טוב הוא עובד שנוח לו

חשוב גם לזכור שבסופו של דבר במשרד עובדים אנשים שצריכים תנאים מסוימים ולכן חשוב להקפיד גם על עיצוב שמשרת מטרות פרקטיות. אל תזניחו את הנוחות של העובדים שלכם ואל תפלו אותה לטובת אלמנטים עיצוביים גרנדיוזיים, הקפידו להעניק לכל עובד את המרחב האישי החשוב כל כך לעבודה השוטפת ובמידה והחלל מאפשר זאת, ציידו את המשרד במטבחון מפנק, בחדר המתנה נוח ובחדר ישיבות מזמין.