בחירת בעל מקצוע לאחזקת העסק

מאמר מערכת פורסם: 24.04.2012
בחירת בעל מקצוע לאחזקת העסק

כל עסק שמכבד את עצמו חייב להחזיק בעל מקצוע אחד או יותר, אשר יהיו זמינים ובידיהם תופקד מלאכת אחזקת העסק. בין אם מדובר בניקיון המשרד או החנות, סידור הבלאגן שנוצר בהם בחלוף כמה ימי עבודה, ריקון פח האשפה שעולה על גדותיו או ניקוי השטיחים- עסק שלא מתוחזק על ידי בעלי מקצוע לא יוכל להתנהל באופן האופטימאלי. בסופו של דבר, לעסק מתוחזק ישנם מספר יתרונות, למשל סביבת עבודה אשר נעים לעבוד בה, או שידור של אוירה טובה וחיובית כלפי הלקוחות הנכנסים לעסק.
כעת נשאלת השאלה, כיצד ניתן למצוא את בעל המקצוע המתאים, שעליו אפשר יהיה להטיל את האחריות לתחזוק העסק באופן ראוי. תשובה לכך במאמר הבא.

טיפים לבחירת בעל מקצוע לאחזקת העסק

מפה לאוזן - רשימת נותני השירות בתחום האחזקה בכלל ואחזקת העסקים בפרט היא אינסופית. הדרך היעילה ביותר למצוא מתוך הרשימה הארוכה את איש המקצוע המתאים הינה לבקש המלצה מחברים, בני משפחה או מכרים. אתם וודאי לא הראשונים שמחפשים איש מקצוע לאחזקת העסק ובטח שלא האחרונים לחפשו. התייעצו עם מעגל האנשים המקיף אתכם ששכרו זה מכבר את שירותיהם של בעלי מקצוע ושהיו שבעי רצון מאופן תפקודם. לחילופין, ניתן לבקש מבעל המקצוע הפוטנציאלי למילוי התפקיד המלצות שנתנו לו מעסיקיו בעבר או פרטים שלהם ובהמשך לשוחח עימם. אם הם יספרו לכם על חוויותיהם החיוביות במסגרת האינטראקציה עם בעל המקצוע, הרי שאפשר להרגיש רגועים יותר עם הבחירה בו.

אמינות - אמינות הינה תכונה חשובה ביותר שאמורה לאפיין את בעל המקצוע הנידון. מי שייבחר על-ידי בעל העסק לתפקיד אחזקת העסק צפוי להיחשף באופן קבוע למידע שאינו אמור להיות מעניינו, ויסתובב סביב חפצים בעלי- ערך או סכומי כסף שאינם שלו.
כדי שיוכל בעל העסק להיות שקט ונינוח, כאשר הוא משאיר את איש המקצוע לבדו, ראוי שישכור שירותיו של איש מקצוע אמין ומהימן שניתן לסמוך עליו. פרמטר זה ניתן לבדוק במסגרת שיחה עם איש המקצוע עצמו או באמצעות המלצות מאלו שקיבלו שירות ממנו בעבר.

ראיון אישי - בהמשך לסעיף הקודם, כמובן שרצוי להיפגש עם המועמד לביצוע התפקיד, לפני שמפקידים בידיו את מלאכת אחזקת העסק. במסגרת שיחה פנים אל פנים ניתן להתרשם מהדינאמיקה שמתפתחת עם בעל המקצוע, ניתן לבדוק את מידת המסירות שלו לעבודה, לוודא כי יוכל לבצע את כל המשימות עמן הוא עתיד להתמודד, או במילים אחרות, להכריע האם הוא מתאים לתפקיד. במסגרת מפגש שכזה יתקבל רושם ברור וחד יותר לגבי איש המקצועי מאשר בשיחת טלפון. עליכם לזכור כי בעל המקצוע יישא באחריות גדולה במיוחד לגבי התנהלות העסק, ולכן אין מנוס מפגישה אישית עימו טרם קבלתו לעבודה.

שימוש באינטרנט – זהו כלי חשוב נוסף שביכולתו לסייע בבחירת בעלי מקצוע לאחזקת העסק. בין אם בעלי המקצוע עובדים באופן פרטי ובין אם הם שכירים בחברה, ניתן למצוא בקלות את פרטי ההתקשרות עימם דרך אתריהן של חברות הניקיון או של אנשי- האחזקה עצמם. במידה ולא ניתן יהיה לקבל המלצה מחבר קרוב, ניתן פשוט לגלוש בכמה אתרים ולערוך השוואה קצרה בין בעלי המקצוע השונים. נסו למצוא חוות- דעת על איש אחזקה כזה או אחר באמצעות האינטרנט.חפשו את שמו בגוגל בצירוף המילים "חוות דעת". תוכלו גם להיעזר באתרי- דירוג של בעלי מקצוע המציעים ,בנוסף לדירוג, גם חוות- דעת של משתמשים קודמים בשירותיו של אותו בעל מקצוע. חשוב לזכור, כי בעל מקצוע שאינו זוכה כלל לאיזכורים באינטרנט צריך לעורר את חשדכם.

לסיכום

אין ספק כי לא מדובר במלאכה קלה. בחירת בעל מקצוע מתאים לתפקיד אחזקה כזה או אחר יכולה לחולל שינוי חיובי ולהגדיל את יעילותו ורווחיותו של העסק. מצד שני, שכירת בעל מקצוע בלתי- מתאים, אשר יתרשל בעבודתו, יכולה לגרום נזק כבד במיוחד עד כדי פשיטת רגל. לכן, עליכם לקבל החלטה בצורה שקולה, רגועה, אחראית ובעיקר מושכלת. ערכו השוואות, דברו עם חברים ובקשו המלצות ובעיקר, ערכו פגישות וראיונות עם מספר מועמדים טרם קבלת ההחלטה. לאחר מכן, קחו מספר ימים לחשוב ולבחון את האפשרויות העומדות על הפרק. על- ידי ביצוע של הצעדים הללו, והיעזרות בטיפים שלעיל, תוכלו להיות בטוחים כי כי עשיתם את המירב הדרוש על- מנת למצוא בעל מקצוע או חברת אחזקה, שיתאימו לצרכיכם ולצרכי בית – העסק שלכם.