גיוס דרך חברות השמה

מאמר מערכת פורסם: 08.08.2013
גיוס דרך חברות השמה

לא מעט מועמדים נקראים לראיון עבודה לאחר שהגישו בקשה ושלחו קורות חיים באמצעות אחד מאתרי הדרושים באינטרנט. הם מגיעים לראיון לבושים היטב על מנת להרשים את המעסיק, ובידיהם קורות החיים והתשובות ששינו היטב לקראת הראיון. רק אז הם מגלים שבעצם הראיון מתקיים בחברת השמה.

אולי ברגע הראשון הם נרתעים, כי לא לזה התכוונו, אבל מהר מאוד יגלו שחברת השמה היא הדרך המהירה והקצרה למציאת עבודה כלבבם.

הדבר הראשון שצץ בראשנו

לפני שנפרט את היתרונות של השימוש באחת מאותן חברות השמה, נתייחס למה שגורם אי נוחות לכולם – תשלום העמלה לחברת כוח האדם. חשוב להבין שחברת ההשמה שמוצאת עובד שמתאים למשרה פנויה, מציעה למעסיק ולעובד שירות בעל ערך רב. גם עובדי חברת ההשמה צריכים להתפרנס, כך שאי אפשר לצפות שלא ייגבה תשלום כלשהו עבור שירות זה.

חשוב לדעת שברוב המקרים החברה המעסיקה היא זו שמכסה את עלויות השירות של חברת ההשמה. למעשה, חברות השמה לא מעניקות שירותים רק למחפשי עבודה פרטיים, אלא נותנות שירותים גם לחברות וארגונים שמשלמים עבור השירותים שהם מקבלים.

מעסיקים אכן משתמשים בשירותי חברות השמה

הסיבה לכך שלא תמיד אפשר למצוא את אותם מקומות עבודה נחשקים שמתפרסמים בלוחות הדרושים באתרי האינטרנט, היא שהמעסיקים מעדיפים להשתמש בשירותים של חברות השמה ולא לראיין בעצמם מועמדים שמגישים בקשה לאחר שמצאו מודעה באינטרנט.

כיום, יותר ויותר חברות פונות לחברות כוח אדם על מנת שיחפשו, יערכו את הראיונות הראשוניים וינפו למענם את המועמדים הלא מתאימים.

גיוס צוות מהמדרגה הראשונה הוא בעל חשיבות רבה לכל עסק. העובדים משפיעים על איכות השירות שהחברה מציעה, ושירות אמין מיתרגם ליצירת בסיס אמון של הלקוחות. לכן, גיוס עובדים מתאימים צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות בכל סוג של עסק, בין אם מדובר בחברה קטנה בבעלות פרטית או בתאגיד ציבורי שמעסיק מאות עובדים.

עדיף להתייחס לתהליך הגיוס כאל תהליך מתמשך ולא כאל פרויקט זמני שמצריך התמודדות כאשר עובד מחליט לעזוב את מקום העבודה. לכן, על המעסיקים לשקול מספר זוויות, החל מהדרך בה הם רוצים להכריז על משרות פנויות ועד לדרך בה יאספו קורות החיים ויתקיימו ראיונות עם מועמדים פוטנציאליים.

כאמור, אחת הדרכים המומלצות לגייס עובדים היא להיעזר בחברת השמה. חברות אלה מיומנויות במציאת העובדים שיתאימו לתרבות העסק ויתרמו לארגון.

לחברת ההשמה יש אינטרס שתצליחו

האינטרס של חברת ההשמה הוא שהמועמד יהיה מרוצה ושהחברה המעסיקה תהיה מרוצה. בעיקרון, אם המועמד לא ייראה טוב מול המעסיק, גם החברה תיראה גרוע. לכן, החברה מסננת את המועמדים מראש באופן מקצועי כך שיוכלו להתאים למעסיק הפוטנציאלי.

חברות ההשמה מסייעות למועמדים גם בעריכת קורות החיים כדי שיתאימו למשרה אליה הם מופנים. שירות זה זוכה להערכה רבה כי אנשים רבים לא ממש יודעים כיצד לכתוב את קורות החיים שלהם.