מדריך למיתוג העסק החדש

מאמר מערכת פורסם: 30.12.2013
מדריך למיתוג העסק החדש

אז השגתם סכום למימון, מצאתם חנות במיקום מצוין ובמחיר טוב, עיצבתם את חלל העסק בצורה חדשנית ויפהפייה, שכרתם עובדים וקניתם את כל הכלים והמרכיבים לפעילותו השוטפת של העסק. אז איך גורמים עכשיו ללקוחות להציף את בית העסק שלכם ולכסף לזרום? הדרך לעשות זאת היא באמצעות מיתוג.

מיתוג זהו אחד התחומים הנסתרים אך המרתקים ביותר הקיימים בעולם הפרסום. היכולת הזו, להפוך שם, לוגו, מיקום או אדם לשם דבר בתחומו, ולגרום לאסוציאציה הראשונה של כל לקוח להיות מסוימת לגביו, מעניינת ומרתקת את גורמי הפרסום ואת הפסיכולוגים כאחד. כיום, מומחי מיתוג מבוקשים הופכים את בתי העסק הגדולים בעולם למבוקשים אף יותר, ואף מרימים למעלה את אלו שעדיין לא כאלו.  במאמר זה, ניתן לכם מספר טיפים מועילים וקלים ליישום, שיעזרו לכם להפוך את בית העסק שלכם למצליח מאוד. איך דברים כמו צבעים או בגדי עבודה למיתוג העסק יכולים לעזור לכם למכור יותר. אין טוב מהביטוי " טוב שם טוב משמן טוב" לתאר את חשיבותו של המיתוג, ועליו נדבר במאמר זה.

בחרו צבעים מובילים לעסק שלכםבמחשבה ראשונה, זה נשמע כמו דבר שטותי – איך בדיוק צבעים יעזרו לי לקדם את העסק שלי? אך חשיבותם של צבעים מובילים, שייצגו את בית העסק שלכם ויופיעו בלוגו ובשאר הפרסומים של בית העסק הוכחה במחקרים פסיכולוגיים רבים כאמינה מאוד. במידה והצבעים יהיו בולטים, יחודיים לעסק שלכם ומפורסמים היטב, לא תצטרכו לעתים להשתמש אפילו בלוגו החברה בפרסומים שלכם – מספיקים יהיו שילובים של הצבעים בגוף הפרסום והלקוח כבר ידע לשייך אותו אליכם.

בחרו לוגו קליט וקל להבנהלוגו העסק, שיופיע על בגדי העובדים, בחזית העסק ובכל מקום אפשרי, הוא מן הסתם חשוב עד מאוד, וצריך להשקיע בעיצובו מחשבה רבה. הלוגו צריך לכלול מאפיינים הקשורים לבית העסק (לדוגמא, ניתן להוסיף ללוגו הקשור לחברת הובלה ציור של משאית או ארגזים, וכו'). בנוסף לכך, צריך להקפיד שהלוגו יהיה פשוט וברור להבנה, בעל צבעים מובילים (כפי שתואר בפסקה הקודמת) ונקי לעין, כששם העסק וה"סלוגן" מופיעים בבירור ובפשטות. כך יוצרים לוגו יפה ואיכותי, שיקדם את העסק שלכם ויעזור ללקוחותיכם לשייך את איכות מוצריכם עם סמל העסק.

השקיעו בבגדי העובדים – אחד מהדברים החשובים ביותר בייצוג העסק שלכם, כשהלקוח נכנס אליו, הוא מראה המקום והעובדים. ואין יותר טוב ופשוט מלהשקיע בבגדי עבודה למיתוג העסק עבור העובדים שלכם. מראה העובדים שלכם בעיני הלקוח, כשהוא נכנס לבית העסק, ורואה את כל עובדי החנות לבושים בחולצה עליה רקום לוגו העסק שלכם, עם הצבעים המובילים שבחרתם, גורם ללקוח לקחת את העסק יותר ברצינות, ו-ודאי לזכור את הלוגו והצבעים באופן קל יותר. השקיעו בבגדים, על מנת ליצור מראה טוב יותר לבית העסק.