מדריך להקמת מסעדה

מאמר מערכת פורסם: 13.11.2013
מדריך להקמת מסעדה מסעדות, בתי קפה ובתי אוכל ומזון גודשים את העיר, כמעט בכל פינה בערים המרכזיות ואפילו אלה הנמצאות בפריפריה ניתן למצוא מסעדה או מזנון בסגנון כזה או אחר. איך נדע האם הרעיון לפתוח מסעדה הוא רעיון כדאי וכיצד נעשה זאת חכם: נמנע מהפסדים ואפילו ניהנה מרווחים, ובדרך, אולי אפילו נזכה לעסוק בתחום אהוב- המטבח.
כיום, גם בתחום המסעדנות בפרט ניתן לצפות בפתיחתם ובמקביל לכך בסגירתם של עסקים רבים כבר בשלב ההתחלתי להקמתם. מסעדות ובתי קפה, הם תחום מאתגר במיוחד מהסיבה לכך שהתחרות בתחום היא מהקשות ביותר בעולם העסקים וזאת מאחר שקיימות רבות כל כך מהן מכל הסגנונות והסוגים עליהם אפשר אפילו לחלום. אז מה עושים? מתחילים לחלום ולחשוב אחרת!

שלב א: תוכנית עסקית, חישוב רווחים והפסדים

במקום זה בדיוק, עסקים רבים, במיוחד מסעדות ובתי קפה, נופלים. לקיחת הלוואה או סכום כסף נזיל ופתיחת עסק ללא החישובים ובחינת הכדאיות גורמת להפסדים ופשיטות רגל מיותרות. חברות מקצועיות שמתמחות עם הקמת מסעדה יעזרו לכם לבנות תוכנית עסקית למסעדה, לפזר סיכונים, לגייס הלוואה עם החזרים בהם תוכלו לעמוד, המקום הרצוי לפתיחת המסעדה, קונספט המסעדה והמתחרים בשוק באזור הקרוב או המרוחק יותר, סיוע בתמחור ובחישוב ההוצאות העתידיות כחלק מבקשת ההלוואה. פתיחת מסעדה ללא הצעדים ההתחלתיים הללו היא מתכון בטוח לקריסת העסק תוך מספר חודשים לכל היותר.

שלב ב בחירת מיקום, זאת לא בושה לחסוך בתור התחלה

באם אתם עסק התחלתי ומעולם לא פתחתם מסעדה לפני כן, חשוב לנסות להתחיל בקטן, ידוע שעסקים מצליחים ורווחיים רבים, בכללם גם מסעדות ובתי קפה, התחילו דווקא ממקומות קטנים ומרכזיים פחות ולאט לאט התפתחו למעצמות מזון ושירותי הסעדה. ככל שתהיו ענווים יותר, כך ההצלחה שלכם תהיה מהירה יותר במיוחד עם אתם נמצאים בשלבי הגישוש אחרי הגשמת החלום שלכם. קיימים עסקים רבים במקומות מרכזיים פחות המושכים אליהם לקוחות רבים דווקא בזכות השירות המצוין והאוכל הטוב, זאת חייבת להיות נקודה חשובה במיוחד בעת בניית התפריט לאלו סוגים של אנשים ולאלו תקציבים אתם פונים תוך בדיקת האזור בו המסעדה עתידה להפתח

שלב ג מצאו את הייחודיות שלכם: אתם לא מוכרים אוכל אתם מוכרים חוויה
אז איזו חוויה אתם מוכרים?

הרבה לפני שאנחנו מוכרים את התפריט שלנו ללקוחות הפוטנציאליים שלנו, אנחנו מוכרים חוויה, חוויה של ישיבה או של שירות עצמי, חוויה אתנית או דווקא חוויה של אוכל ביתי, חוויה של פשטות או יוקרה. הגדרת הקונספט שלכם, חשובה, ואפילו קריטית, וחייבת להיות הראשונה במעלה, הרבה לפני פתיחת הדלת או הדלפק. דוגמאות מצוינות לכך, יכולות לצוץ תוך קבלת השראה ממסעדות מתחרות ואפילו כאלה שלא.

אוכל אסייתי, אוכל ביתי, מזון גורמה, מזון מהיר, רשת המבורגרים יש בכל מקום - האם לכם יש את הקונספט השייך רק לכם? התשובה על השאלה הזאת היא זו המבדילה בין מסעדה מצליחה לבינונית.