ארבע קושיות לבניית האתר העיסקי שלך

מאמר מערכת פורסם: 21.03.2018
ארבע קושיות לבניית האתר העיסקי שלך

יובל בנר

בעולם העסקים של היום אין עסק שאין לו תחרות. בעלי עסקים נאלצים להסתגל ולפרסם את עצמם בדרכים יותר ויותר מקוריות. אתר אינטרנט איכותי, יכול לעמוד במשימה אם רק מבינים מה תפקידו וכיצד לבנות אותו בצורה בה יגיע לקהל היעד הנכון, יענה על צרכיו ויסייע לעסק שלך למכור יותר.

1.      למה העסק שלי בכלל צריך אתר?

 עוד לפני שבכלל תעלה המחשבה למה העסק שלך צריך אתר, מישהו עוד יחפש ברשת את העסק שלך. הרי בימינו, מי שמחפש משהו, כל דבר – יעשה גם סקר אינטרנטי ואם העסק שלך יהיה שם, אז הלקוח כבר יגיע אליך בלי טיפת זיעה מצידך. שנית, ולא פחות חשוב, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה כי לכל המתחרים שלך יש אתר. יתרה מכך, ברשת העסק שלך יכול להתחרות בעסקים הגדולים ואפילו להיראות טוב מהם בעזרת אתר מושקע. שלישית, אתר איכותי מעלה את רמת הביטחון אותו חשים הלקוחות הפוטנציאלים ואף מקל עליהם את תהליך הרכישה. בנוסף, האתר יכול לשמש כערוץ תקשורת נוסף בינך ובין לקוחותיך, הוא יעבוד בשבילך 24/7 ואם זה לא מספיק, אפילו תרומה סביבתית קיימת, כי לא יהיה צורך בעוד פלאייר מודפס אחד מצידך.

2.      מה חשוב לדעת כשמקימים אתר עיסקי?

בהקמת אתר אינטרנט, כמו בכל אירוע משמעותי בחיים, חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון ומבלי להתפשר על מה שבאמת חשוב בבניית אתר. כמובן, ישנן שפע אפשרויות לבניית אתר. הכלכלית ביותר היא האפשרות לבניה עצמית של האתר ע"י שימוש באחד מאתרי בניית אתרים עצמיים, או לגשת לחברת בנייה שתבצע עבורך את תהליך הבנייה. מה שחשוב לזכור הוא, כשבונים אתר אינטרנט, בדומה לבניית בית, יש לקחת בחשבון אפשרויות רבות – של התרחבות, גדילה, מוצרים ושירותים חדשים, שפות וגם את האפשרות שלקוחות שונים משתמשים בדפדפנים שונים, לכן חשוב שבניית האתר תיעשה בסטנדרטים המתאימים לכל הדפדפנים המרכזיים, ושיהיה ניתן לקידום בגוגל, הרי שם כולם מחפשים.

3.      אז איך עושים את זה?

קודם כל, להכין בריף. לפני שבכלל מתחילים בבנייה הפיזית של האתר, צריך לשבת ולהבין בדיוק בשביל מי בונים אותו. הבנת קהל היעד תעזור לך להבין איזה סוג אתר צריך להיבנות, על איזה צורך הוא יענה ומה באמת חשוב ללקוחותיך. לאחר מכן, יהיה כדאי לבדוק את אתרי המתחרים, להבין מה הם מציעים ומה לא – כשהמטרה בגדול, היא להתעלות עליהם.

בשלב הבא, כשיש כבר בריף מסודר, אפשר לגשת לבניית האתר עצמו. אם בחרת בדרך העצמאית, ניתן ללמוד את רזי בניית האתר שלך בקורס UX, מה שמן הסתם יחסוך לך כסף רב על בניית האתר, יוסיף לך יכולת חשובה לבנק היכולות העתידיות של העסק. מה גם שאופן בנייה זה ימלא בוודאות את האמור בסעיף 1, ויאפשר לך שיפור מתמיד של האתר שלך ללא צורך במיקור חוץ.

מצד שני, יש להכיר היטב את יכולותיך ולא להתפשר על דבר. יכול להיות שתבנה אתר מדהים, מעוצב למשעי אך עקב חוסר הבנה בשפה יכלול טעויות מביכות. לכן, בין אם בעיצוב או עריכה לשונית, אין סיבה להסס לפנות למומחים, תחומים כגון אלה יכולים לגרום לאתר שלכם להיראות מקצועי הרבה יותר.

4.      הקמתי אתר אינטרנט, מה עכשיו?

עכשיו זה הזמן להיות יצירתי עד כמה שאפשר. אפשר גם לשכור את שירותיה של חברת פירסום או תוכן, אך אפשר גם ללמוד לעשות את הפעולות הללו בכוחות עצמך. הנקודה היא שאם ביצעת בצורה מלאה ונכונה את שלושת השלבים הקודמים וברשותך בריף מסודר עם מבנה האתר שלך, אז כבר יש לך את התכנים שאמורים להיות באתר, יש לך את נקודות החוזקה שלך ואת חולשות אתרי המתחרים, כך שמכאן נותר רק להתאים את התכנים למקומם. כמו כן, זה הזמן ליצור את הכותרות הנכונות ולעבוד על קידום האתר דרך גוגל, לפתוח, במידת הצורך, דפים עיסקיים ברשתות החברתיות ולהיות פעילים ומעודכנים בדפים אלו בצורה רציפה, וכמובן באתר – שמעכשיו ישמש כרטיס הביקור והתקשורת שלכם למול הלקוחות.