מדריך לעיצוב מסעדה או בית קפה מאפס

מאמר מערכת פורסם: 30.01.2014
מדריך לעיצוב מסעדה או בית קפה מאפס

אחרי שנים שבהם עבדתם כסו- שף ושפים של מסעדות אחרות, הגיע הזמן בו החלטתם לעזוב הכל ולפתוח מסעדה משלכם. אז החלטתם לחפש מקום, עובדים וציוד, כדי להקים את מסעדת חלומותיכם. אבל כפי שאתם ודאי יודעים, אחד הדברים החשובים במסעדה או בית קפה הוא העיצוב. כשסועד נכנס לבית הקפה ורואה שהכל בו מעוצב, מרמת התפריט והמלצרים עד לעיצוב פנים העסק, הוא מעריך את המקום ורוצה לחזור לשם שוב ושוב. אז איך עושים את זה? איך מעצבים את המסעדה ובית הקפה שלכם כדי לגרום לכל הסועדים לומר שזו המסעדה הכי יפה שהם היו בה בחיים?

במאמר זה, נספר לכם על מספר טיפים שתוכלו ליישם כאשר אתם מעצבים את בית העסק או המסעדה שלכם. איך ריהוט ובחירה מקטלוג כסאות בר, בחירת צבעים וכלים יכולה לשדרג את המסעדה שלכם למראה של מסעדת יוקרה.

בחרו צבעים בולטים וחדים-בחרו מספר צבעים, שלושה או יותר, שיאפיינו את העסק שלכם. הם חייבים להיות מאידך בולטים וחדים, ברורים ויפים (שילוו אתכם גם בלוגו שלכם ובשאר פרסומי המסעדה), ותשתמשו בהם באופן בולט בעיצוב בית העסק. במידה ובחרתם, לדוגמא, בשילוב הצבעים שחור- כתום- אדום, אפשר לצבוע את קירות המסעדה בשחור, את הבר המרכזי והשולחנות בכתום ואת הכסאות והמפות באדום.

בחרו ריהוט ייחודי ושונה- אחד הדברים שגורמים למסעדה להיות מסעדה נחשבת ויוקרתית ולא "עוד סתם מסעדה", היא ההשקעה בפרטים הקטנים. אחד הדברים שבהם הכי קל ונכון לרדת לפרטים הקטנים ולהשקיע הוא בריהוט. בחרו מקטלוג כסאות בר את כסאות הבר הכי יפים ומיוחדים שתוכלו למצוא, ושיתאימו לאווירת המסעדה. בחרו שולחנות ייחודיים, בחרו מפות מיוחדות, הכניסו טלוויזיות שיציגו את המנות בצורה מיוחדת, הכניסו בר מיוחד וייחודי בצורתו ובמראהו, והפכו את המסעדה למקום שאפשר לראות רק בסרטים, ואנשים רוצים לחזור אליו בזכות החוויה שהמקום גורם להם להרגיש, כשהם נמצאים בו. מקום מושקע ומיוחד תמיד יגרום לאנשים לחזור אליו, ובוודאי לצלם אותו ולהתגאות בפני חבריהם שהם היו שם, מה שיביא לכם תפוצה מפה לאוזן.

בחרו כלים יחודיים- אחד הדברים שהכי מושכים במסעדה הוא צורת ההגשה. אלפי מחקרים וספרים נכתבו על האופן בו מנה יכולה לטעום ולהרגיש כמו מנה מדהימה ויוקרתית כשהיא מוגשת בצורה מיוחדת. השקיעו בכלי הגשה איכותיים, לכו ובקרו בחנויות ומסעדות וחפשו את הכלים היחודיים שיגרמו לאורחים במסעדה שלכם להרגיש כאילו הם בהוליווד לרגע.

אלו רק מספר טיפים קטן שאנו מציעים לכם על מנת שתוכלו לעצב את בית העסק שלכם בצורה הטובה ביותר. באתרנו CR8תוכלו למצוא עוד מדריכים ומידע רבים שיעזרו לכם לבנות את העסק החדש שלכם.