טיפים לטיפול וניקוי שטיחים במשרד

מאמר מערכת פורסם: 27.04.2015
טיפים לטיפול וניקוי שטיחים במשרד

לאילו עסקים יש שטיחים ומדוע חשוב לטפל בהם כראוי?

השאלה "לאילו עסקים יש שטיחים" היא שאלה די מטעה מאחר ואי אפשר לאפיין את השטיח לסוג עסק כזה או אחר. באופן כללי, השימוש בשטיחים בעסקים שונים מקביל לשימוש שלהם במסגרת פרטית וכמו שאנשים מכניסים אותם לביתם הפרטי בשביל ליצור אווירה ביתית וחמימה, כך גם עסקים שמעוניינים ליצור סביבת עבודה חמימה ומשפחתית עבור העובדים שלהם בוחרים לעתים קרובות באופציה של שטיחים מקיר לקיר בעיצוב המשרד שלהם. כעת חשוב להבין כי השטיחים הם אמנם אופציה מצוינת כריצוף למשרד שלנו, אך מדובר גם באופציה שמצריכה תחזוקה שוטפת: יש לטפל בשטיחים ולנקות אותם בצורה נכונה בכדי לשמור על מצבם האסתטי והאיכותי ובכדי לשמור על סביבת עבודה מטופחת ומוקפדת. כעת נעבור מה- "מה" אל ה- "איך" – איך מטפלים בשטיחים בצורה נכונה וכיצד שומרים על ניקיונם.

 

לשכור שירותי חברת ניקיון שיודעת להתמודד גם עם שטיחים

מרבית המשרדים לא דואגים לשגרת הניקיון המשרדי בכוחות עצמם, אלא שוכרים את שירותיה של חברה חיצונית שתעשה זאת עבורם. במידה והמשרד שלכם נמצא במצב הזה, עליכם לוודא כי פניתם לשירות מקצועי שיודע להתמודד עם שטיחים בצורה טובה ולא יגרום לנזק לשטיח עם תכשירים שלא מתאימים לו או עם שימוש לא נכון במים. ודאו במדויק כי שירות הניקיון של המשרד שלכם מנוסה גם בניקיון שטיחים ותוודאו גם שהשטיחים מנוקים בשגרה קבועה, כך שלא יצטברו עליהם אבק או חומרים אחרים שיוצרים תחושה לא נעימה או תגובה אלרגנית.

 

במידה ואתם מנקים לבד – לשלב בין שאיבת אבק ובין תכשירים ייעודיים

אם אתם בכל זאת משרד שדואג לשגרת הניקיון בכוחות עצמו, עליכם להחזיק בהבנה מינימלית בכל הנוגע לטיפול בשטיחים. ניקוי שטיחים ייסודי מתבצע אחת לשבוע או לכל הפחות אחת לשבועיים ובמסגרתו יש לשאוב את השטיח בצורה קפדנית עם שואב אבק. לאחר שאיבת השטיח לא הסתיימה המלאכה! רבים מפסיקים בשלב זה בלי להבין שהשאיבה היא רק הגורם הראשוני להסרה של אבק או לכלוכים מפני השטח של השטיח. בשלב זה יש להשתמש בתכשירי ניקוי ייעודיים עבור השטיח שישמרו על ניקיונו והמראה האיכותי שלו בעתיד.

 

להקפיד על פנייה לחברת ניקוי שטיחים מקצועית בפרקי זמן קבועים

מלבד הניקיון הבסיסי שאנחנו מבצעים בשטיח בכל שבוע (או לכל הפחות שבועיים, כאמור), יש לדאוג גם לניקוי מקצועי שלו בפרקי זמן קבועים. אחת לכמה חודשים עלינו להזמין שירות מקצועי של ניקוי וטיפול בשטיחים שינקה ויחדש את מראה השטיח שלנו בצורה יסודית ושידע גם לטפל בנזקים נקודתיים ובלכלוכים עקשנים שאנחנו לא יודעים להתמודד איתם בצורה טובה. כך נבטיח את השמירה על מראה השטיח במשרד שלנו לאורך זמן, עם דאגה וטיפול שוטפים, קצרים ולא מסובכים.