האם העסק שלך זקוק לשירותי מחשוב?

מאמר מערכת פורסם: 22.07.2014
האם העסק שלך זקוק לשירותי מחשוב?

עסקים קטנים רבים שואלים את עצמם אילו שירותי מחשוב הם צריכים? התשובה לכך משתנה כמובן בהתאם לסוג העסק ולגודלו. מה שבטוח הוא שכמעט כל עסק קטן, אפילו עסק של אדם אחד, זקוק לשירותי מחשוב כלשהם. אז אם יש לכם עסק קטן, בינוני או גדול, ולא משנה באיזה תחום, כדאי לכם לברר אילו שירותי מחשב יכולים לשדרג את העסק שלכם ולשפר את הרווחיות שלו. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

 

שירותי מחשוב - ספירת מלאי...

ישנם סוגים רבים של שירותי מחשוב, וכל עסק צריך להתאים את השירותים הקשורים לעולם המחשבים והטכנולוגיה לעסק הספציפי שלו. עסק, כל עסק, נדרש היום  למחשב, אחד לפחות, ואם יש מחשב אז בדרך כלל צריכים גם פקס, סורק, מדפסת, מכונת צילום ועוד. אביזרים אלה נחשבים אביזרים נלווים למחשב, שיש לרכוש אותם. הם אינם עולים כיום הרבה אמנם, אך הם עלולים לעכב ולגזול זמן יקר באם לא יתופעלו כראוי.

 

מעבר לאביזרים החשובים הללו, עסקים זקוקים גם לשירותי מחשוב נוספים כגון שירותי ענן, שירותי IT, שירותי גיבוי, אביזרים ושירותים הקשורים לעולם אבטחת המידע, מרכזיות מסוגים שונים, שרתים התומכים בדואר אלקטרוני ועוד. כל השירותים הללו יכולים להתאים לעסקים קטנים (ואז הם גם עולים פחות), ואילו החברות בינוניות וגדולות חייבות להשקיע סכומים לא מבוטלים על מנת ליהנות משירותי מחשוב לעסקים שיאפשרו להם תקשורת רציפה ובטוחה עם העובדים ועם הספקים כאחד. לא רק בנקים, חברות ביטוח וחברות השקעות חייבים שירותי ענן, שירותי גיבוי ושירותי אבטחה ברמה הגבוהה ביותר, על מנת לשמור בצורה איכותית על כל החומר החשוב (ולעיתים אף הסודי) נדרשים גם עסקים בינוניים כמו משרדי עורכי דין, רואי חשבון ואחרים להיות מגובים ומוגנים מפני גניבות מידע או תקלות שיכולות להמית אסון על כל מאגר הנתונים שלהן. למעשה, כמעט כל עסק נדרש היום לתקצב לעצמו שירותים מאין אלה.

 

כולם היום שומרים בענן ומשקיעים באבטחת מידע!

שירותי המחשוב החשובים ביותר כיום הם שירותי ענן ושירותי אבטחת מידע. לאלה ניתן להוסיף גם את כל מה שקשור לגיבוי חומרים. אם בעבר חברות רבות שמרו את החומרים שלהן על גבי דיסקים קשיחים, כיום המעבר הוא לכיוון שמירה ב"ענן", כלומר אחסון באינטרנט. שירותי ענן הם למעשה שירותי מחשוב הניתנים באמצעות מחשב מרוחק. למחשב זה ניתן להתחבר מכל מקום באמצעות האינטרנט ובו נמצאים כל החומרים של החברה. כך לא צריך "לבזבז" מקום על גבי מחשבי החברה. ניתן לשמור בענן כמות עצומה של חומרים ולרוב זה גם משתלם יותר מבחינה כלכלית. אפילו אנשים פרטיים שומרים כיום חומרים בענן, אז על אחת כמה וכמה עסקים פרטיים. כל חברה הרוצה לייצר תשתית אירגונית וירטואלית, יכולה להיעזר בשירותי ענן. כמובן שרצוי לצרף לכך גם שירותי אבטחת מידע מתקדמים, על מנת שלא יגרם נזק למידע של החברה. יש כיום חברות רבות העוסקות בתחום של אבטחת מידע (גם חברות ישראליות מצוינות), וזהו אחד מהתחומים החשובים ביותר בעולם שירותי המחשוב. חברות רבות חייבות לשמור מכל משמר על החומר שלהן ולכן חשוב ששירותי אבטחת המידע יהיו ברמה הגבוהה ביותר. גם שירותי גיבוי חומרים הם חשובים מאוד ויש לרכוש שירותים אלה בהתאם לתקציב החברה. העלות של כל השירותים הללו (ושל שירותי מחשוב נוספים כגון מרכזיות איי פי, מרכזיות וירטואליות, שירותי IT ועוד), יכולים לעלות אלפי שקלים, עשרות אלפי שקלים (עבור חברות גדולות יותר) ולעיתים אף מעבר לכך!

 

לסיכום, יש שירותי מחשוב רבים שחברות זקוקות להן, וכל חברה צריכה למצוא את האיזון המתאים לה ביותר במסגרת התקציב שלה. מומלץ כמובן לבצע סקר שוק מקיף, על מנת שתוכלו לאתר את השירותים המתאימים ביותר שהם גם במחירים תחרותיים שתוכלו לעמוד בהם.


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: