לאן תעשיית הסמארטפונים תתפתח? העתיד מדבר

מאמר מערכת פורסם: 21.03.2019
לאן תעשיית הסמארטפונים תתפתח? העתיד מדבר

 

אפילו לתינוקות יש סמארטפון היום. טוב, לא ממש שלהם אבל ברגע שהם גדלים מספיק כדי לבקש או לרצות, המכשיר מתגלגל לידיהם בדרך כלשהי. לקהל הבוגר יותר בוודאי זכורה הפעם הראשונה בה התגלגל לידיהם איזה סמארטפון. התחושה המשונה הזו של מסך המגע בפעם הראשונה, משהו חללי, שונה מכל מה שידענו והכרנו עד אז. ואכן, אם לפני 15 שנה המילה אפליקציה היתה יכולה לגרור מבטי תמיהה, היום אנחנו נמצאים במקום אחר לחלוטין. מצד שני, בד בבד עם ההתקדמות הטכנולוגית, נדמה כי טלפונים סלולריים נמכרים היום בכל פינת רחוב או תחנת דלק. כצרכנים עלינו להבין ממי כדאי לרכוש טלפונים זולים וטובים, בדיוק כמו שלא רוכשים רכב חדש מאדם פרטי שלא יהיה מסוגל לתת לך שירות נאות לאחר הרכישה.

לשאלה הנצחית, לאן יתקדמו הטלפונים אולי אי אפשר לענות במדוייק, אך בשנים האחרונות כבר ישנה בהירות רבה ביותר בנושא זה. כיום, לאחר שרוב יצרני הטלפונים כבר מייצרים מכשירים דומים למדי וישנה תחושה של רוויה מסויימת ברמת תפעול המכשיר, כבר ישנם לא מעט מכשירים שמצביעים על הכיוון אליו הולך השוק. אך אליה וקוץ בה – הם עדיין יקרים בטירוף ונחשבים למכשירי קצה או שעדיין מאד מוגבלים טכנולוגית ורק מייצגים רעיון מסויים ברמה הקונספטואלית. אז לאן אנחנו הולכים? הנה כמה רעיונות "מופרכים" שעוד כמה שנים כבר יהיו תחת כותרת של טלפונים מומלצים.

יציאה מגבולות המסך

ברור שמסכי העתיד יגיעו לרזולוציות משוגעות שישאירו ל 4K אבק, אך המטרה תהיה לספק לך תמונה שאינה מוגבלת עוד בגבולות המסך. כיצד? בשתי דרכים עיקריות: הראשונה, תהיה הקרנת המסך ישירות על העין האנושית ובכך לשבור לחלוטין את צרת גודל המסך (ולקחת את חווית הגיימינג למחוזות חדשים) ולאפשר לך לשלוט בתמונה באופן ישיר. הדרך השנייה היא להשתמש במכשיר כמקרן איכותי ורב עוצמה כדי להקרין את תמונה ענקית על כל קיר או משטח. כמובן, בשתי האפשרויות עומדות בפני המהנדסים אתגרים רבים בדמות שמירה על אורך הסוללה, התחממות וכדומה.

מצלמה

ככל הנראה, בעוד כמה שנים לא רק שכבר יהיה קשה מאד להבחין בין תמונות של מצלמה מקצועית למצלמת טלפון, גם יכולות המצלמה ישודרגו ותהיה לה היכולת לזהות כל דבר שנחפוץ בו. החל מלדעת האם גודלה של חולצה יתאים לגופנו וכלה בזיהוי פני כל אדם, חיה או צמח העומדות לפני העדשות.

ארנק

נכון יש את הקופה האוטומטית בסופר וזה נחשב לממש מתקדם? אז לא. מה אם אין קופה בכלל? עדיף בהרבה. מכשיר הטלפון כבר משמש כקופה ניידת בחנויות מסוימות, אך הטכנולוגיה עוד לא בשלה לחלוטין. בעתיד הלא רחוק הטלפון ידע לזהות בדיוק מה אנו רוכשים ולשלוח לך את הקבלה בסיום הקניה. סמול טוק עם הקופאי, אאוט.

דיבור טבעי

כיום עדיין נכפה עלינו סגנון דיבור מסויים כאשר הוא מופנה אל מכשיר הטלפון. התפתחות הבינה המלאכותית תאפשר שיחה רגילה לחלוטין עם הטלפון שמצידו, ידע ללמוד ולהבין את רצונותינו בכל שלב של היום ולפעול בהתאם. כלומר, חיפוש האפליקציה על מסך הטלפון בדרך המוכרת לך צפויה להיעלם בשיטה זו.

טלפון מתקפל

למי שאין תמונה ויזואלית של טלפון סלולרי מתקפל בראש, אל דאגה, לכמה יצרנים יש כבר כמה אבות טיפוס לטלפונים הללו. זאת הסיבה שכרגע ישנם כמה רעיונות שונים בתכלית לתכונה זו שמטרתה לנצל כמה שיותר שטח מכשיר ולהפכו בנקל מטאבלט לטלפון. רק הזמן יגיד למי העיצוב המוצלח ביותר, כרגע זה לא ברור.

האינטרנט של הדברים

הטלפון כבר מזמן לא עומד בפני עצמו. הוא מדבר עם התאורה, המזגן, המטבח המיטה ומה לא. עם הזמן, מתגים יעלמו מחיינו ויכנסו לספרי ההסטוריה לצד הניאנדרטלים. הטלפון שלנו ידע לתפעל כל מכשיר בבית לפי העדפותיך המדוייקות ובהתאם ליכולות המכשיר. בדיוק.

לסיכום כיום, טלפון סלולרי מומלץ הוא עדיין כזה שמסוגל לעשות פעולות רבות ככל האפשר, להישאר אמין וגם כזה שיש לו לפחות קצת "וואו פאקטור". לכן, אלא אם אתם חובבי גאדג'טים היסטריים, תשאירו את הרשימה הזאת לעתיד והתמקדו במה שטלפונים עושים טוב עכשיו.

 


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: