שירותי הנהלת חשבונות

מאמר מערכת פורסם: 30.01.2014
שירותי הנהלת חשבונות

תחום החשבונאות הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. הקלות המתלווה לפתיחה של עסק, והרצון של רבים ליצור לעצמם חופש כלכלי ועצמאות, גורמים לרבים להחליט לעבור לעולם העצמאי ולפתוח עסק. אולם, רבים מהעסקים יודעים לתפקד כהלכה בכל הפעולות הקשורות לניהול העסק עצמו, אך כאשר העניין מגיע לחישוב כספים, הוצאות והכנסות, משכורות ומיסים, בעל העסק אינו בקיא בכל הפרטים וזקוק לסיוע. תחום הנהלת החשבונות הוקם למעשה על מנת לספק ללקוח, בין אם מדובר בלקוח שהוא עוסק פטור, ובין אם מדובר בחברה גדולה, מידע רחב ושירותים שונים הקשורים לתזרים המזומנים של העסק, לדוחות רווח והפסד, למחזורים שנתיים, ולכל מה שקשור בעניין. שירותי הנהלת חשבונות אשר מתבצעים בצורה מושכלת ומקצועית מעניקים ללקוח לא רק את מה שהוא חייב על פי חוק, אלא גם ניתוח והתנהלות מושכלת עם כספי החברה, אשר עשויים להשפיע רבות על עתידו של העסק.

שירותי הנהלת חשבונות שמעניקים חשבי שכר

אלו המעניקים שירותי הנהלת חשבונות לעסקים השונים מכונים חשבי שכר. בין השירותים אשר מעניק חשב שכר ללקוח ניתן למצוא:

·         התעסקות עם משכורות העובדים: ביצוע חישובים שונים לגבי שעות העבודה של העובדים, התעריפים השונים, תגמולים נוספים אשר מגיעים לעובד, ותנאים שונים כמו: הוצאות ביגוד, רכב, הסעות, ארוחות ועוד.

·         התעסקות עם מיסים: כל חברה צריכה לשלם על פי חוק מס הכנסה, ביטוח לאומי, תשלומים שונים למע"מ ועוד. חברה אשר מעסיקה עובדים צריכה לשלם בעבורם את הוצאות מס ההכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, דמי נסיעות, חופשות, קופות גמל ועוד פרמטרים שונים. לאדם הפשוט כל אלו עשויים להישמע מסובכים, אולם חשב שכר איכותי וטוב יודע את עבודתו, ודואג לכל התשלומים הללו על פי חוק.

·         הדפסת דוחות: מעבר לכל השירותים החשובים הללו, מעניקים חשבי השכר, במסגרת שירותי הנהלת חשבונות, גם דוחות שונים אשר מסייעים לבעל העסק להבין את מצבו הכלכלי לעומק. דוחות של הוצאות והכנסות, דוחות תשלומים, חוקים אשר מדברים על זכויות העובדים בעסק ועוד. דוחות אלו יכולים לסייע לבעל העסק להעריך נכון את ההשקעה, ולנהל את הסיכונים הכלכליים בהצלחה.

כיצד לבחור חשב שכר מתאים?

שירותי הנהלת חשבונות, המוענקים על ידי חשבי שכר הם חשובים ביותר לתפקוד התקין והחוקי של העסק. לכן, חשוב מאוד לבחור חשב שכר מקצועי ואמין לצורך ביצוע העבודה. הנה מספר פרמטרים שעליכם לבדוק לפני שאתם שוכרים את השירות:

·         המלצות הן הדרך הטובה והבטוחה ביותר לדעת האם השירות אותו אתם מקבלים הוא טוב ויעיל.

·         בקשו מחשב השכר תעודה אשר מעידה על השכלתו, אשר תעיד על האופן שבו הוא יכול לנהל את כספי החברה.

·         בצעו סקר שוק למחירים השונים, ובחרו בהצעה המשתלמת ביותר.

הנהלת חשבונות לעסק מצליח

עסק אשר מעוניין להתנהל כהלכה, להימנע מהפסדים גדולים, ולעבוד כחוק, צריך להיעזר בשירותי הנהלת חשבונות על מנת לנהל את הכספים בעסק בצורה חכמה ויעילה.  


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: