תכנון נכון של מיזוג אוויר במשרדים

מאמר מערכת פורסם: 05.04.2015
תכנון נכון של מיזוג אוויר במשרדים

כשאנחנו מתכננים משרד, אנחנו צריכים להתחשב בהרבה מאוד פרטים קטנים ולתכנן כל אחד מהם בצורה הטובה ביותר. החל ברהיטים המשרדיים שאנחנו קונים לעובדים ולמנהלים, דרך מכשירי החשמל השונים והמחשבים האישיים של כל עובד ועובד, וכלה בתכנון מטבחון ותווי חניה – בכל פרט ופרט צריך להתחשב ולכל פרט ופרט צריך להקדיש מחשבה ותכנון רבים. עם זאת, אחד החלקים החשובים ביותר בתכנון ובעיצוב המשרד הוא תכנון מיזוג האוויר, מאחר ומיזוג האוויר והטמפרטורה במשרד הם חלקים חשובים ומכריעים באיכות סביבת העבודה במשרד וביצירת תנאים טובים לעבודה יעילה של העובדים. משרד שמיזוג האוויר בו לא תוכנן כהלכה, יסבול מתלונות חוזרות ונשנות עד תיקון המצב הלא נוח הזה. ישראל היא מדינה עם תנאי מזג אוויר קיצוניים למדי, בייחוד בימי הקיץ, ומשרד שלא ייערך לכך בהתאם מבחינת מיזוג האוויר ייצור סביבת עבודה לא נעימה. כעת נסביר מהם השלבים ההכרחיים בתכנון נכון של מיזוג האוויר במשרד שלכם.

 

פנייה לאנשי מקצוע בתחום

מיזוג אוויר הוא אחד מתחומי העיסוק שלא ניתן לבצע בצורה עצמאית, ויש לפנות לגורמים מקצועיים שיתכננו ויבצעו את מיזוג האוויר עבור המשרד שלכם בצורה הטובה ביותר. אין זאת משום שאין לכם את היכולת להבין ולתכנן את מיזוג האוויר במשרד, אלא משום שאין לכם את הכלים המקצועיים הדרושים לכך. לדוגמה, בעל משרד ממוצע לא יודע להבין את ההבדל בין מזגני מיצובישי חזקים המתאימים לחלל משרדי גדול ובין מזגני אלקטרה המתאימים למשרד קטן. כמו כן, קשה מאוד לבצע ניתוח מקצועי של חלל המשרד ללא ניסיון עשיר בתחום. אבל בכל מקרה, ננסה להבהיר לכם מהם הדגשים לפיהם עובדים בתחום זה.

 

ניתוח ראשוני של המשרד ע"פ גודל וכמות עובדים

החלק הראשון של תכנון מיזוג אוויר במשרד הוא ניתוח החללים המשרדיים שאותם צריך למזג. לצורך העניין, חלל משרדי גדול שבו נמצאים במהלך היום כמות גדולה של עובדים, צריך מערכת מיזוג חזקה ואיכותית, ובמקרים רבים גם יותר ממזגן אחד שימזג את החדר. לעומת זאת, חדרי ישיבות או משרדי מנהלים צריכים לא יותר ממזגן משרדי קטן למיזוג החלל שלהם ואת זה בוודאי יכולתם לנתח בעצמכם. באופן כללי, חשוב להבין שגם אם מדובר בחלל מצומצם יחסית, אך כזה שמצויה בו במהלך היום כמות גדולה יחסית של עובדים, יש צורך במזגן חזק, שכן כמות אנשים יוצרת חום. ישנם מצבים בהם צריך לפצל את המיזוג משום שבאזורים מסויימים ישנה פעילות בשעות שונות וחבל למזג את כל המשרד לחינם. עוד פרמטר שצריך להבין הוא החשיבות של מזג האוויר ללקוחות ולסביבת העבודה הסטרילית האיכותית. נהוג לשמור על טמפרטורה קרה יחסית במשרד, לשמירה על סביבת עבודה שמתאימה לכלל העובדים ולשם כך נחוץ תכנון קפדני של חללי המשרד השונים.

יצירת סביבת העבודה הנעימה והאיכותית ביותר

חשוב שתבינו בכל עת מהי מטרת העל של התכנון הקפדני של מיזוג המשרד: יצירת סביבת העבודה האיכותית ביותר, שתייעל את עבודת המשרד ותיצור עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: