מדריך לקניית מסכי מחשב לאנשי עסקים שיושבים על המחשב שעות ארוכות

מאמר מערכת פורסם: 23.10.2014
מדריך לקניית מסכי מחשב לאנשי עסקים שיושבים על המחשב שעות ארוכות

מדריך לקניית מסכי מחשב לאנשי עסקים שיושבים על המחשב שעות ארוכות

אנשי עסקים מבלים שעות רבות ביום בעבודה מול המחשב, לכן חשוב להשקיע במסך מחשב, אשר יאפשר עבודה נוחה. מהפכת האינטרנט שינתה באופן דרסטי את דפוסי התקשורת שלנו והמחשב הפך לכלי מהותי בעולם העסקים. אנשי עסקים זקוקים למחשב עמיד, עם ביצועים טובים, שמאפשרים עבודה על כמה משימות ויישומים במקביל ובעל יכולות אבטחה מתקדמות. מסכי מחשב מהווים אף הם מרכיב משמעותי במערכת, בעיקר כאשר מדובר בשהייה ממושכת מולם. גם אם אתם משתמשים במחשב נייד, כאשר אתם עובדים במשרד ניתן לחבר אותו למסך גדול יותר ולמקלדת נפרדת, על מנת לשפר את נוחות העבודה. בשוק ניתן למצוא כיום מגוון רחב מאוד של מסכי מחשב, תוכלו להתרשם למשל כאן. אז כיצד ניתן לבחור מסך איכותי שמתאים לצרכים שלכם? בקניית מסך מחשב כדאי לשים לב לכמה פרמטרים: גודל המסך, איכות התמונה , מידת הסנוור, צריכת החשמל ועוד.

גודל תצוגה

מרבית מסכי LCD הם בגודל 19-27 אינטש. גודל המסך המומלץ לאנשי עסקים הוא 21-24 אינטש. אם אתם מתלבטים לגבי הגודל שמתאים לכם, תשאלו את עצמכם: האם יש לכם צורך לפתוח חלונות עם מסמכים שונים במקביל? (במידה וכן, כדאי לרכוש מסך של לפחות 23 אינטש); מהי הגבלת המקום שיש לכם על שולחן העבודה? נתון נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא היחס בין הגובה לרוחב המסך. פורמט נוח הוא מסך רחב ביחס של 16:9, ואילו הפורמט הריבועי (יחס של 4:3 ) כבר לא פופולרי כיום. המסך הרחב מאפשר הצגת כמה מסמכים במקביל וצפייה נוחה בסרטי DVD.

איכות התמונה

מסך בעל איכות תמונה גבוהה יהיה גם יקר יותר, לכן לא בהכרח נבחר את האיכות המרבית, אלא נרכוש מסך בהתאם לצורת השימוש. למשל, מי שבעיקר עובד עם מסמכים כתובים יכול להסתפק באיכות תמונה נמוכה יותר לעומת מי שעובד כמעצב גרפי. איכות התמונה מושפעת ממספר גורמים: סוג הפאנל, רזולוציה, זמן תגובה, יחס ניגודיות ועוד.

 • סוג הפאנל
 • : קיימים כמה סוגי פאנלים נפוצים: TN film , PVA, IPS. הסוג הנפוץ והזול ביותר הוא TN film, והאיכות שלו מספיקה למרבית השימושים במחשב. הסוגים האחרים יקרים יותר ומספקים איכות תמונה גבוהה, ברמה שמתאימה למעצבים גרפיים.
 • רזולוציה
 • : נתון זה קובע את רמת הפירוט ואת חדות התמונה הדיגיטלית. התמונה תהיה יותר מפורטת ויותר חדה ככל שהרזולוציה של המסך גבוהה יותר. הרזולוציה המומלצת תלויה בגודל המסך- במסך גדול יותר יש צורך ברזולוציה יותר גבוהה על מנת לקבל איכות תמונה טובה. למשל, במסך של 21 אינטש הרזולוציה המומלצת היא 1920x1080 .

  מידת הסנוור

  חלק גדול ממסכי המחשב הם מבריקים. מסכים אלו אמנם מתאפיינים באיכות תמונה גבוהה, אך הם "מסנוורים". כלומר, משקפים חזרה את אור השמש ובכך מאלצים אתנו לשנות זווית על מנת לעבוד. לעומתם קיימים מסכי מט, אשר אינם משקפים את האור. כמו כן, במסכים איכותיים רבים ישנו ציפוי מונע השתקפות.

  צריכת חשמל

  בעקרון, ככל שהמסך גדול יותר והרזולוציה שלו גבוהה יותר, הוא צורך יותר חשמל. יחד עם זאת, חשוב לדעת שקיימים גם מסכי מחשב גדולים שהם חסכוניים בחשמל. במסכים אלו מורכבת נורת LED במקום התאורה הרגילה. נורת LED לא רק חסכונית בחשמל, אלא גם מעניקה למסך ניגודיות ובהירות גבוהה, ובכך משפרת את איכות התמונה.

  אחראיות

  האחראיות שניתנת למסכי מחשב נעה בין שנה אחת לחמש שנים. מומלץ לרכוש מסך מחשב שיש לו אחראיות למשך שלוש שנים או יותר. בנוסף, כדאי לבדוק מהי מדיניות החברה במקרה של תקלות שונות.


   מאמרים שיכולים לעניין אותכם: