שיפוצים לרגל פתיחת עסק

מאמר מערכת פורסם: 09.07.2014
שיפוצים לרגל פתיחת עסק

אחד הדברים החשובים ביותר בעת פתיחת עסק חדש הוא לעשות רושם ראשוני חיובי. אין הזדמנות שנייה להרשים את קהל הלקוחות הפוטנציאלי, להרחיב את טווח ההשפעה ולייצר נוכחות. את הרושם הראשוני רצוי להשיג, בין היתר, בעזרת מסכת שיפוצים רחבה. באמצעות שיפוצים ניתן לשנות את מראה הנכס הקודם, להעניק ערך מוסף לעסק הקיים ולהבטיח בידול. מעבר לכך, פתיחה של עסק היא הזדמנות מצוינת לבצע שיפוצים אופנתיים ולהוסיף את הטרנדים האחרונים בתחום העיצוב.

סעיפים עיקריים בביצוע השיפוץ

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הגדרה מוקדמת של תקציב או מטרות לא תמיד מספיקה על מנת לסיים את השיפוץ במהירות וביעילות. כל בעל עסק יודע מתי השיפוץ מתחיל, אך רק מעט מצליחים לזהות מתי הוא מסתיים. מהבחינה הזו חשוב להקפיד על מספר סעיפים עיקריים בעת ביצוע השיפוץ:

א. תאורה – גופי תאורה מעניקים לעסק את האופי שלו. רצוי לגוון בין גופי תאורה גדולים בשטח קבלת הפנים לבין תאורת ספוטים מדויקת יותר באולם התצוגה, בתוך המשרדים או ביציאה. חשוב להקפיד על תאורה מזמינה גם מחוץ לעסק ובחנייה.

ב. חשמל – אי אפשר לבצע שיפוץ בעסק מבלי להכין אותו מבחינת תשתית החשמל. חשוב למקם את נקודות החשמל באופן אסטרטגי, תוך התחשבות בצרכים הספציפיים של העסק. החשמל חיוני כמובן עבור הפעלת העסק והוא משפיע גם על הלקוחות.

ג. אינסטלציה – כמו במקרה של חשמל, גם כאן הדגש הוא על שילוב בין פונקציונאליות ואסתטיקה. יש להתייעץ עם אנשי מקצוע ובמידת הצורך לשקול החלפה כללית של האינסטלציה הישנה.

ד. קירות – פתרונות קירוי עולים בקנה אחד עם הצרכים של עסק מודרני. היום אפשר לבחור בין חיפוי קירות עם אריחי קרמיקה, הדבקת טפטים ועוד. בדקו כיצד ניתן ליצור הרמוניה בין הקירות לבין הרצפה והתקרה וכך תשיגו מראה אחיד ומרשים בתוך העסק.

ה. רצפות – הרצפה בתוך העסק צריכה להיות גם יפה ויעילה וגם נוחה לתחזוקה וניקוי. הרצפה המומלצת היא פרקט מעץ טבעי או למינציה, המעניקה לעסק מראה מיוחד. פרקט מתאים באופן עקרוני לכל סוגי העסקים אולם, גם בסעיף הזה רצוי להתרשם מקטלוג דוגמאות לפני שמקבלים החלטה.

שיקולי עיצוב ספציפיים

יש גם שיקולי עיצוב ספציפיים אותם רצוי מאוד לקחת בחשבון. שיקולים אלו נקבעים בעיקר לפי אופי העסק, תחום הפעילות, הסביבה העסקית והקהל אליו הוא פונה. עסקים הפונים לקהל צעיר חייבים להקפיד על עיצוב חדשני ופורץ דרך, בעוד עסקים מסורתיים יותר יכולים לבחור סגנון עיצוב אלגנטי ומוקפד.

לסיכום, אין דרך אחת לקבוע כיצד נראה שיפוץ של עסק חדש אולם, קיימים הרבה מאוד כללי עיצוב עליהם חשוב לשמור. כללים אלו תורמים לעסקים בכל רחבי הארץ ויכולים לעזור לבעל העסק להתחיל את הדרך החדשה ברגל ימין.

באדיבות ווד גאלרי – פרקטים בחולון


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: