נייד את העובד - על שירות הסעות עובדים

מאמר מערכת פורסם: 06.04.2015
נייד את העובד - על שירות הסעות עובדים

הסעות עובדים – הסבר על שירות זה והאם מדובר בשירות נפוץ ונהוג?

אצל רבים מאתנו המילה "הסעות" קשורה לקונוטציות מעט שליליות של הסעות לבית הספר היסודי או התיכון – הסעות שרבים מאתנו מקשרים לשובבות ולאכזריות של ילדים ולזיכרונות ילדות לא מאושרים כל כך. לכן עבור רבים מאתנו מדובר בהפתעה כשאנחנו מדברים על תכנון הסעות לעובדים בחברה שבבעלותנו, שהרי עובדים בחברה הם אנשים עם רכב פרטי (לרוב), שאמורים להגיע לעבודה בכוחות עצמם. עם זאת, שירות הסעות לעובדים הוא שירות שנהוג יותר ויותר בחברות רבות בשוק – מקטנות ועד גדולות – ויש בו כמה וכמה יתרונות גדולים הן לעסק ולבעליו והן לעובדים עצמם. השירות עצמו הוא פשוט ומבוסס על מיניבוס או אוטובוס (בהתאם למספר העובדים) שעובר בתחנות קבועות בשעות קבועות בכל בוקר ובכל צהריים וכך הוא אוסף ומפזר את העובדים בין הבית לעבודה בצורה נוחה ויעילה.

 

יתרונות הסעות העובדים

היתרונות של הסעות עובדים בולטים בעיקר בכל הנוגע ליעילות העבודה ונוחות ההגעה בשעות הבוקר. ברגע שבו כל עובד דואג לעצמו, שעות הבוקר הפקוקות והעייפות פותחות פתח לאיחורים ועיכובים שאין לנו שליטה עליהם ושירות הסעות בכל בוקר מבטיח כי העובדים שלנו יגיעו בשעה קבועה ללא איחורים לעבודה. יתרה מכך, העובדים מגיעים יחד וכך גם אפשר לפתוח את יום העבודה בצורה נוחה בלי עיכובים ובלי לחכות לאף אחד. לא זו בלבד, גם לעובדים שלנו מהוות ההסעות יתרון בחסכון בהוצאות רכב ודלק וביצירת תנאי עבודה שווים לעובדים זוטרים ובכירים כאחד, ללא אבחנה על סמך מצב כלכלי או סוג רכב שבבעלותם.

 

חסרונות שיטה זו – והאם הם מצדיקים שלילתה על הסף

עם זאת, הסעות לעובדים מהוות גם חיסרון מסוים – בעיקר לחברות בהן שיטה זו לא נהוגה ומנסים להכניס אותה לאחר תקופה. בחברות שכאלה ייתכן כי העובדים יחושו מרמור כלפי שירות ההסעות ואולי יתלוננו על כך שמתייחסים אליהם כילדים ולא כעובדים בכירים ובעלי מעמד בחברה. עוד חיסרון שיכול להיווצר משירות ההסעות הוא שבמידה שההסעה מתעכבת כל העובדים שלנו מתעכבים יחד איתה – ובמידה שעובד מפספס את ההסעה הוא מפספס את דרך ההגעה שלו למקום העבודה לחלוטין. עם זאת, חסרונות אלה לא שוללים את השירות הזה כלל וכלל, אלא רק נותנים לנו את המוטיבציה להשקיע בשירות איכותי ובעובדים שלנו כך שישמחו לקראת השירות הזה ולא להפך.

 

הפתרון האיכותי ביותר – שירות הסעות שהעובדים לא ירצו לוותר עליו

המפתח ליצירת שגרה של הסעות טמון בשירות ההסעות שאליו אנחנו פונים. ברגע שבו נפנה לשירות הסעות איכותי בכל הנוגע להסעות העובדים שלנו, שיציע לנו שירות דייקן ואדיב מצד הנהגים, כמו גם מתקנים איכותיים בכל הנוגע לאוטובוס או המיניבוס המשמשים להסעה, ניצור אצל העובדים שלנו שגרה שבה הם ישמחו לקראת ההסעה היומית (בעיקר ההסעה הביתה, כמובן) ולא יתמרמרו כלפיה.

 


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: