מספרך בתור - אנטר : שירותים דיגיטליים לעסקים קטנים

מאמר מערכת פורסם: 28.12.2016
מספרך בתור - אנטר : שירותים דיגיטליים לעסקים קטנים

רותי זילברברג

המהפכה הטכנולוגית הביאה איתה שינויים בתחומים רבים של החיים. הזמנת מונית כבר לא דורשת הרמת יד, סידור תמונות באלבום אינו כולל פיתוח תמונות, אנציקלופדיות פינו את מקומן לטובת וויקיפדיה וניווט אינו דורש בחינה מדוקדקת של מפות נייר.

כעצמאיים, אתם אדונים לעצמכם – ולזמן שלכם. זמן שמתבזבז בסידורים וביורוקרטיה הוא זמן שבו אינכם מרוויחים כסף. אבל בעידן הדיגיטלי, חברות ומוסדות שונים מציעים שירות אונליין ואתם יכולים לנצל את הזמן שלכם ביעילות.

ניווטים למתקדמים

לפעמים אין ברירה אלא לצאת מהמשרד כדי להגיע ללקוחות, למשל. הטכנולוגיה מביאה איתה יכולות מתקדמות שעשויות לחסוך זמן יקר בהתברברות בדרכים ובחניות. אפליקציות ניווט דיגיטליות הופכות את הניווט לנח ויעיל. אפליקציות ניווט חברתיות, כמו וייז, לוקחות בחשבון גם תנאי דרך משתנים ופקקי תנועה ויודעות לספק נתיבים חלופיים במקרים אלו. אבל אופציות הניווט המתקדמות אינן מסתיימות שם. כיום ישנן אפליקציות ייעודיות שעוזרות באיתור חנייה פנויה באזור היעד, לשלם עבור חניה ברחוב ויאפשרו לכם לצאת בקלות מחנויות מוסדרות ללא עמידה בתור לתשלום בזמן היציאה. חלקן אפילו יזכיר לכם להפסיק את התשלום על חניה ברחוב כאשר יצאתם מהחנייה או יפסיק אוטומטית את התשלום.

גם אם אינכם מתניידים ברכב פרטי, אפליקציות מוניות יעזרו לכם להגיע ממקום למקום בקלות על ידי הזמנת מוניות ואפליקציות דוגמת מוביט יעזרו לכם לנווט במבוך התחבורה הציבורית.

שירותים עירוניים וממשלתיים

הקמת עסק עצמאי דורשת לא מעט התעסקות עם גופים עירונים וממשלתיים – תשלומים לביטוח לאומי, הוצאת רישיונות עסק ותיאומי מס. לא מעט מהשירותים האלו ניתנים באופן דיגיטלי. ניתן לשלם קנסות או תשלומים לביטוח לאומי ללא יציאה מהבית פשוט על ידי כניסה לאתר המתאים ובחירת השירות המבוקש. אפילו רק הורדת טפסים מהאתר מראש יכולה לקצר את זמן ההמתנה.

קיצור תורים

מספר גופים מציעים היום שירותים מתקדמים שעוזרים לקצר תורים או להזמין מספר לתור ולהגיע בשעה היעודה ללא בזבוז מיותר של זמן בסניפים. אחד המקומות הללו הוא הדואר – שירות חשוב במיוחד בתאריכים עמוסים. השירות הזה ניתן על ידי גופים פרטיים נוספים, בעיקר כאלו הידועים בתורים הארוכים בהם, למשל בתי מרקחת.

לקנות בלי לצאת מהבית

אין היום כמעט שום דבר שלא ניתן לקנות דרך האינטרנט – החל מריהוט מלא למשרד וכלה בקניות שותפות בסופר. קניות באינטרנט מרכזות מספר יתרונות חשובים שכדאי לנצל. ראשית – ניתן להשוות מחירים בקלות בין חנויות שונות. שנית, ניתן לצפות בחוות דעת שניתנו על ידי לקוחות עבור המוצרים השונים ולקבל החלטה מושכלת לגבי מה כדאי לרכוש, וממה כדאי להימנע. ושלישית – לחסוך הרבה זמן וסיבובים (ובמקרים רבים גם הרבה מאד כסף).

אז מה אפשר לקנות באינטרנט?

·         מזון – מלבד קנייה ישירה באחת מרשתות הסופרים, ישנן היום אפשרויות לעשות במרוכז קנייה ולבדוק באיזו רשת הכי משתלם להזמין את הקנייה הספציפית. מזון זה לא רק סופרים והיום יש אפשרות לבצע קניות גם ישירות ממשקים במושבים שיספקו ירקות ופירות טריים ישירות אליכם, או חנויות מתמחות, למשל בבשרים או דגים שגם הן ידאגו להביא את המוצרים שרכשתם עד לביתכם.

·         ביגוד – מרבית חנויות הבגדים הגדולות ברחבי העולם מספקות היום שירותי משלוח לכל העולם, לעתים אפילו בחינם. אבל לא רק בחו"ל, אפילו בארץ יש מקומות שאפשר לרכוש בהם ביגוד בלי לעמוד בתורים מיותר, למשל חנויות המתמחות בנעלי התעמלות – כולל אפשרות להחזיר אחרי מדידה.

·         אבזור רפואי – למשל משקפי מרשם שאמנם דורשת מרשם מאופטומטריסט קודם לכן – אבל מחיר הבדיקה יתקזז עם עלות נמוכה במיוחד של המשקפיים. אבזור רפואי נוסף כגון עזרי שמיעה וכדומה גם הם זמינים בקלות ובנוחות דרך הרשת.

·         ציוד משרדי ואלקטרוני – מכשור אלקטרוני דוגמת מדפסות וציוד נלווה – ניירות, דיו וטונר ניתן היום להשיג בקלות דרך האינטרנט. החברות בשמחה יגיעו עד למשרד, ייקחו את מכלי הצבע הריקים ויתנו תמורתם כאלו מלאים.

·         ריהוט – תוכלו לרכוש ריהוט משרדי וביתי באופן מקוון. יש חנויות רהיטים שבשמחה יאפשרו בחירה ומשלוח ישירות מהאתרים שלהם ברשת. בנוסף, ישנן גם חברות תיווך שישמחו לעשות ייעוץ טלפוני ולבצע את הרכישה-הובלה-הרכבה עבורכם.

·         כלי עבודה – לפעמים כל מה שצריך בחיים זה מברג, או מכסה אסלה. היום אפשר בקלות להשיג דברים אלו ישירות מחנויות כלי עבודה ולחסוך זמן וכסף עם קצת "עשה-זאת-בעצמך".

·         גינון – כמה משתלות מציעות שירותי עד הבית ישירות מהאתר – בוחרים מתוך מגוון של סוגי אדמה, עציצים ואדניות, שתילים וזרעים, כלי גינון וחומרי דישון. עציץ קטן במשרד יכול לשפר את האוויר, האווירה והריכוז, והעובדים יעריכו אם על אדן החלון עציץ קטן של נענע או שיבא יספק להם תה קצת יותר טעים.

·         ספרות מקצועית – לא פחות חשוב  לעסק זה להישאר עם היד על הדופק ועם ידע מקצועי. חנויות ספרים היום ישמחו לשלוח ספרי נייר עד הבית, ואפשרות קורצת (ולרוב זולה יותר) היא לרכוש ספרות דיגיטלית מקצועית – גם אספקה מידית, גם הוזלה של עלויות, גם עצים שלא נכרתו לטובת העניין, מה רע?

לא על המוצר לבדו שירותים דיגיטליים

קניות באינטרנט אפשר לעשות לא רק של מוצרים אלא גם של שירותים. ישנם היום פורטלים ואתרים המרכזים שירותים אותם ניתן לקבל מאנשי מקצוע שונים או חברות שונות. צריך שמרטף או מנקה? יש אתר שיעזור לכם למצוא בדיוק את האדם המתאים. ישנם אתרים שרק יקשרו אתכם לאנשי המקצוע, חברות אחרות מציעות שירותים כוללים יותר שדואגים גם לכל התשלומים לביטוח לאומי, הסעות וכדומה.

שירות נוסף יעיל מאד לעסקים קטנים ועצמאים הוא שירותי משלוחים. כמובן שלהביא אוכל ממסעדה זה נחמד אבל לפעמים צריך גם להביא מסמכים לרואה החשבון, למשל. שירותי משלוחים פועלים מהיום להיום, ללא צורך להסתמך על הדואר.

גם רכישת חבילות שירותים כמו שירותי ביטוח רכב ודירה או חבילות התקשרות לספק שירותי תקשורת ניתן היום לעשות ישירות מהאתרים. התנאים העסקיים מפורסמים וניתן לעיין בהם לפני הרכישה וכמובן להשוות להצעות מתחרות.

 

 

העולם מתקדם בצעדי ענק וכדאי להישאר עם היד על הדופק. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך היא פותחת בפני הצרכנים וכמובן גם העצמאיים ובעלי העסקים הקטנים יותר אפשרויות לניצול חכם שחוסך זמן וכסף, וגם לא מעט כאב ראש.


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: