מתנות מתכלות - 5 רעיונות משובבי נפש ללקוחות ולעובדים לראש השנה

מאמר מערכת פורסם: 28.08.2014
מתנות מתכלות - 5 רעיונות משובבי נפש ללקוחות ולעובדים לראש השנה

כמדי שנה לקראת ראש השנה, מנהלי חברות ועסקים "שוברים את ראשם" כיצד לבלוט מעל מתחריהם באמצעות המתנה אותה יעניקו ללקוחות לכבוד השנה החדשה ואיזה מתנה יתנו לעובדים שלהם. ראש השנה הוא אכן הזדמנות  להזכיר ללקוחותיכם שאתם כאן בשבילם - גם אם הם אינם זוכרים אתכם בכל רגע, הם בהחלט חשובים לכם. בעבר מתנות נמדדו גם בזמן בו הן מחזיקות מעמד. היום, עם הקצב המטורף של החיים, צרכנות אינטנסיבית ותחלופה גבוהה של חפצים בבית, דווקא מתנה מתכלה הפכה למתנה מועדפת.

יתרונותיה של מתנה מתכלה

כולנו חיים היום את הרגע, מחליפים פריטים בביתנו במהירות ואפילו מחליפים רכב בתדירות גבוהה יחסית. תרבות הצריכה היום גורמת לצבירת חפצים רבים ומיותרים בבית. בנוסף, מקום בבית הוא מצרך נדיר בימינו כששטח הדירות והחדרים אינו גדול באופן יחסי לכמות החפצים והרהיטים שהם מכילים, במיוחד כשישנם ילדים. לכן, מתנה חד פעמית ומתכלה אשר אינה תופסת מקום ומעלה אבק תתקבל בברכה על ידי הלקוחות. מבחינתם החוויה או הזיכרון שיתקבלו בעקבות המתנה מספיקים בהחלט. כבעלי חברה, ודאו גם שמדובר במוצרי סחר הוגן, מתנות שעל מנת להעניק אותן לא הועסקו ילדים קטנים, נפגעו בעלי חיים או נעשו פעולות לא חוקיות. תוכלו לציין זאת והדבר יוערך על ידי לקוחותיכם עוד יותר.

רעיונות למתנות מתכלות

הנה מספר רעיונות למתנות מהנות שלא יתפסו מקום בארון.

  1. פינוק והנאה או העשרה: שובר לטיפול זוגי, ארוחה במסעדה ושאר פינוקים או פעילות כיפית כמו מצנחי רחיפה או רכיבה על סוסים יתקבלו בשמחה הן על ידי הלקוחות והן על ידי העובדים שלכם. גם שובר זוגי לסרט או הצגה יספק הנאה לכל אחד. אפשרות נוספת היא כרטיס כניסה לסדנאות העשרה בנושאים שונים. כדאי להציע מספר אפשרויות על מנת שכל אחד יוכל לבחור את המתנה המועדפת עליו.
  2. מארזי אוכל שונים: שמן זית, דבש, פירות או יין- כל אלה מסמלים טוב, שפע וטומנים בחובם הרבה ברכה ואיחולים ולכן מתאימים כל כך כמתנה לכבוד ראש השנה. ניתן למצוא שפע של מארזים המכילים ריבות, גם מתוצרת ביתית, יינות שונים, שמני זית הישר מהגליל, ועוגיות בריאות. אם אתם מעוניינים שהמתנה תהיה מתכלה עד הסוף, תנו ללקוחותיכם או לעובדים שלכם חליטות תה מגוונות הכוללות צבעים שונים ומבוססות על פירות ופרחים כך שהריח עם פתיחת המארז יבשם את כל החדר. גם מארז תיונים הוא מתנה מעניינת ומתכלה לחלוטין, אך כמובן שיש באפשרותכם בחירה רבה. שוקולדים, בונבוניירות וכל משפחת המתוקים הם מתנה אסתטית אשר נראית טוב וגם טעימה.
  3. ירוק בעיניים ובלב: מתנות ירוקות תמיד משמחות. עציץ חגיגי או פרחים הם מתנות בעלות מראה משובב נפש, צבעוני, שמח או לחילופין מלכותי, חגיגי ומרשים- הכל תלוי בבחירתכם. אם בחרתם בפרחים, וודאו שיגיעו רעננים ושלחו אותם מחנות פרחים הקרובה לאיזור מגוריו של הלקוח או של העובד. למשל, ללקוחות ולעובדים הגרים בשפלה בחרו זר מחנות המקיימת משלוח פרחים בראשון לציון. אם יש באפשרותכם להוסיף גם מארז שוקולד חגיגי או תוספות אחרות כמו שקית זרעים תוכלו לשדרג את המתנה עד מאוד. תוכלו לבחור גם בעציץ עם צמחי תבלין שיהיו שימושיים הן לירוק בעיניים והן לירוק בבישול.
  4. טיפוח וקוסמטיקה: מתנה זו תשמח לפחות את הלקוחות והעובדות שהן נשים. בחרו סבון, קרם או מוצר טיפוח אחר שיש בו ייחוד. סבון טבעי הנעשה בצורה אותנטית, בין אם במדבר ובין אם בגליל וכולל חומרים טבעיים בלבד יהיה בעל ערך מוסף ביחס לסבונים וקרמים אחרים אשר גודשים את מדפי הפארמים והסופרים.
  5. מתנה חברתית: רכישה מגורמים המעסיקים בתעסוקה מוגנת אנשים עם צרכים מיוחדים תהווה מתנה עם ערך מוסף חברתי. גם נתתם מתנה יפיפייה וגם העברתם את כספכם לגופים אשר עושים מלאכת קודש עם אנשים הזקוקים לכך.

 

מתנות ללקוחות ולעובדים לראש השנה הן עניין המעסיק את בעלי החברות והעסקים עוד כאשר מסתיים פסח. אין צורך להמציא את הגלגל או לתת ללקוחותיכם מתנה שתחזיק עשרים שנה. מספיק לתת מתנה שתתקבל בחיוך ותשאיר אצלם תחושה נעימה שהם בעלי חשיבות עבורכם.


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: