כיצד שליטה בתוכנת אנימציה יכולה לתרום לעסק שלכם

מאמר מערכת פורסם: 23.10.2014
כיצד שליטה בתוכנת אנימציה יכולה לתרום לעסק שלכם הדמייה – כך ניתן להציג חזון

כבעלי עסקים בראשית דרכם אתם ודאי תוהים כיצד תצליחו למשוך אליכם את הלקוחות הראשונים ואחריהם את הנוספים. יש בידיכם קלף מנצח – אתם בטוחים בכך – אך איך תגרמו לאחרים להאמין בו כמוכם? אחד הכלים החזקים ביותר כיום בעולם השיווק קשור ביכולת שלכם לייצר המחשה) ויזואליזציה לעולם שעוד לא קיים – כלומר לעבוד באמצעות סרט הממחיש את כוונותיכם או את התועלת של המוצר שברשותכם ובקיצור – לשלוט בתוכנת אנימציה.

לברוא עולם יש מאין

יש לכם מוצר, מסר, רעיון או חזון שברצונכם לסחוף אחרים להאמין בו ולפעול לפיו. לא פעם אתם נבוכים אל מול האפשרות להסביר במילים את מה שיושב לכם בראש. האפשרות לתכנת סרט אנימציה עשויה להיות פתרון יעיל במיוחד למצב זה: באמצעות דמויות עליהם "תלבישו" את עולם הערכים שלכם, או את המסרים שברצונכם להעביר ואם תשלבו בכך הומור ויצירתיות תוכלו לשבות את הקהל המאזין לכם, ולהפוך אותו ממאזין פסיבי ללקוח פעיל. אפשר להכין סרטון אנימציה כמעט לכל צורך אותו תעלו על הדעת: כדי למשוך לקוחות חדשים (במקום פרזנטציה מלאה ומתישה), כדי לקלוט עובד חדש (במקום לעייף אותו בנתונים ובהדרכות). סרטוני הדרכה לעובדים שלכם, או הוראות הפעלה למוצר שלכם שיינתן ללקוחות מצטרפים. אין גבול לאפשרויות להשתמש באנימציה לטובתכם.

אין-האוס או אאוט-סורסינג?

מרבית החברות הגדולות, עתירות התקציב יכולות (אולי) להרשות לעצמן לפנות לחברה חיצונית, כאשר ברצונן לצור סרטון אנימציה קצר, שיעביר את המסר שלהם. כמובן, אפשרות זו פתוחה גם בפני בעלי עסקים קטנים, השואפים להתמקד בתחום מקצועם על פני "ללמוד מקצוע חדש". ואולם, ישנה אפשרות נוספת והיא להכשיר מישהו מאנשי הצוות של העסק שלכם (או אולי את אחד השותפים) להוות מומחה בתחום. אדם בעל גישה טובה למחשב יוכל להפיק המון מקורס אנימציה. וזו, יכול להתברר כהשקעה הראשונית המשמעותית ביותר בשיווק העסק שלכם – השקעה שיכולה בהמשך להתברר ככלכלית במיוחד: מחד היא תחסוך לכם הוצאות על שיווק, ומאידך היא תאפשר לכם למשוך אליכם לקוחות רבים שקלטו היטב את המסר שהועבר על ידי הסרטון שלכם.

מה לומדים?

לימודי אנימציה כוללים לימוד של מספר תוכנות המתמחות ביצירת גרפיקה בתלת ממד ובהדמיה. אחת התוכנות המתקדמות והפופולאריות בתחום האנימציה נקראת "מאיה". זוהי אחת התוכנות המשומשות ביותר בתחום הקולנוע, משחקי מחשב ועיצוב. בסרטי קולנוע מדוברים כגון: שרק, מטריקס ספיידרמן, אווטאר ועוד נעשה שימוש ביצירת אפקטים ויזואליים בתוכנת מאיה.

מאיה לעסקים

תוכנת מאיה מתאימה לא רק לאנימטורים, כאמור, אלא לכל מי שזקוק לכלים על מנת להמחיש בתלת ממד. קורס מאיה (maya) המיועד לקהל הרחב יעניק לבעלי עסקים כלים מתקדמים ליצירת גרפיקה ממוחשבת בתלת ממד ולכן תוכנה זו מתאימה במיוחד גם לרופאים העוסקים בניתוחים אסתטיים, לאדריכלים ולמעצבים מקצועות שונים: מעצבי אופנה, שיער, מעצבי מוצר ומעצבי פנים ולמפתחי משחקי מחשב.


    מאמרים שיכולים לעניין אותכם: